Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Atviras ir jautrus kaunietės D. Kazėnaitės interviu apie motinystę

  • 2018-12-12
  • Kaunieciams.lt
  • Žmonių istorijos

„Negaliu pasakyti, kad apie motinystę svajojau visą gyvenimą. Pirmiausia norėjosi susitikti tą vyrą, su kuriuo norėtum susilaukti vaikų“, – pasakoja žinomas modelis, vizažistė Deimantė Kazėnaitė, šiuo metu gyvenimo džiaugsmu besidalijanti su žymiu fotografu Gediminu Žilinsku. Tiesa, apie vaikus svajojanti moteris prasitaria, kad visą gyvenimą laikėsi moto – neskubėti ir intuityviai išlaukti, kada ateis tas laikas ir tas žmogus.

Deimante, kada pradėjote svarstyti apie motinystę?

Tas jausmas, kad tikrai esu pasiruošusi tam, atėjo galbūt kažkur 27-erių. Jaučiausi save realizavusi tiek, kad galėčiau šiek tiek sustoti ir atsiduoti motinystei. Mano profesijoje nėra ilgų darbo valandų, ir aš aiškiai pajutau, kad toliau savo tikslų link galėčiau eiti ir šiek tiek ramesniu tempu.

Be to, atėjo saugumo ir stabilumo jausmas, kad jei kas nors gyvenime atsitiktų, galėčiau vaiku pasirūpinti ir pati. Manau, kad šis laikas yra susijęs ir su stipriu psichologiniu postūmiu. Dirbau su psichoterapeutu, stengiausi pažinti save, atrasti savo vietą pasaulyje ir ramybę.

Nors tobulėjimui ribų nėra, po kurio laiko tiesiog pajunti, kad jau gali būti tuo žmogumi, kuris vaikeliui bus pavyzdys, padės jam atrasti save.

Kokį pavyzdį regėjote savo vaikystėje?

Užaugau labai jaunų tėvų šeimoje. Mano tėvai – vienmečiai, kurie manęs ir sesės susilaukė būdami 19–20-ies. Auklėjo mus gana laisvai, nebuvome suvaržytos taisyklių – gal tai jaunų tėvų bruožas. Jie augo kartu su mumis, neturėdami daug patirties bei išminties, bet tikrai turėjo daug meilės, dėmesio ir atidavė geriausia, ką tuo metu galėjo.

Abi su sese buvome neplanuoti, bet laukti ir tikrai mylimi vaikai. Kai buvau paauglė, tėvai pasuko skirtingais keliais, tad, kaip ir visiems vaikams, tėvų skyrybos nebuvo lengvas išgyvenimas. Bet, kaip ateitis parodė, jie visgi išliko draugai, ir tas pavyzdys buvo geras.

Tėvai visada skiepijo savarankiškumą bei norą dirbti. Jie stengėsi padėti mums atrasti savo pomėgius, puoselėti patinkančią veiklą. Manau, kad pasitikėjimas buvo viena stipriausių mano šeimos vertybių, skatinama nuo pat mažens.

Mane visą gyvenimą lydi mamos frazė: „Jei tau kada nors kas nors atsitiks, žinok, kad gali man pasakyti viską. Niekada tavęs nesmerksiu, visada palaikysiu ir padėsiu.“ Tai man buvo labai svarbu. Jaučiau stiprų šeimos palaikymą ir užnugarį, žinojau, kad jie bus visada su manimi, kad ir kas nutiktų.

Taigi, užaugau su tokiomis vertybėmis kaip meilė ir rūpestis artimu, atsakomybė ir darbštumas bei švenčių tradicijos. Tėvai skatino keliauti ir išnaudoti visas galimybes, iš savo patirties patarė neskubėti susilaukti vaikų.

Matyt, jie visgi jautė, kad buvo per jauni susilaukti vaikų ir norėjo mums su seserimi palinkėti geriausio tėvystės jausmo, kad kuo labiau būtume tam pasiruošusios. Tiesa, artėdama prie 30-ies, jaučiu, kad tėtis pradeda stipriai laukti anūkų. Juokiuosi, kad ir jis jau pribrendo būti rimtu seneliu (šypsosi).

Ideali mama – kokia ji turėtų būti šiandien?

Manau, kad ideali mama yra neidealimama. Šiais laikais visuomenė moteriai kaip mamai turi labai daug lūkesčių, kokia ji turi būti. Manau, kad svarbiausia – būti mylinčia mama, o visa kita yra tai, ką gali duoti geriausio.

Vaikams reikia visokeriopos mūsų pagalbos, o labiausiai – palaikymo, meilės, dėmesio, laiko ir saugumo jausmo. Norėtųsi savo vaikui perduoti pasitikėjimo ir tikėjimo savimi jausmą, kad jis nebijotų ieškoti savęs. Pats svarbiausias mamos vaidmuo – būti vaiko angelu sargu. Tuo nematomu žmogumi, kuris visada šalia.

Ar svarbu iš anksto ruoštis motinystei? Galbūt kažkokių įpročių tektų atsisakyti ir jums pačiai?

Neturiu daug žalingų įpročių, tad nereikės atsisakyti nei rūkymo, nei kavos. Visada siekiau geriau maitintis, bet tas noras niekur nedings ir iki motinystės. Visa kita, manau, padiktuos pats organizmas.

Aišku, siekčiau pačios geriausios būklės, greičiausiai pasitikrinčiau sveikatą ir atsižvelgčiau į esminius dalykus, kurie gali turėti įtakos nėštumui. Veikiausiai kurį laiką vartočiau vitaminus bei maisto papildus.

Tiesą sakant, mane pačią labai nustebino, kai prieš keletą metų sužinojau, kad sąmoningai planuojant nėštumą svarbu gerti folio rūgštį. Tokiu būdu apsigimimo rizika gali būti sumažinama net iki 70 proc.! Ar galite patikėti, koks didelis mūsų indėlis?

Manau, kad ši žinia jaunoms moterims jau turi būti transliuojama nuo pat pilnametystės. Juk tiek nedaug darydamos galime žymiai prisidėti prie geresnės ateities, tad pasirinkimas išties svarbus.

Motinystę planuojančioms moterimsgydytoja akušerė-ginekologė, Lietuvos privačių akušerių-ginekologų draugijos pirmininkė Violeta Jonaitienėpataria folio rūgštį pradėti vartoti bent 3 mėn. iki planuojamo pastojimo.

Folio rūgštis – būtina ne tik nėštumo, bet ir žindymo laikotarpiu, šiuo periodu kartu su maistu moteris jos gauna nepakankamai. Ši rūgštis reikalinga kūdikio DNR, RNR, raudonųjų kraujo kūnelių gamybai ir kai kurių amino rūgščių sintezei. Dėl folio rūgšties trūkumo vaikas gali gimti su struktūriniais apsigimimais.

Todėl folio rūgšties vartoti kasdien reikėtų po 0,4 mg. Pradėjus vartoti vėliau rekomenduoju didesnę dozę – 0,8 mg kasdien, po mėnesio pereiti prie įprastinės dozės. Jei šeimoje yra apsigimimų, tai dozę patartina didinti iki 1–2 mg per dieną“, – teigia gydytoja akušerė-ginekologė V. Jonaitienė.

Taip pat svarbu nepamiršti užtikrinti pakankamą vitamino D, kurio trūksta daugeliui Šiaurės šalių gyventojų, kiekį. „Vitaminas D skatina kaulų ir dantų augimą, palaiko normalią jų būseną, palaiko raumenų tonusą, aktyvina imuninės sistemos veiklą, suteikia energijos. Patariu vasarą pabūti saulėje bent 10–15 min. be apsauginių priemonių, kad vitaminas D3 gamintųsi odoje, veikiamas ultravioletinių spindulių“, – pataria gydytoja ginekologė.

Galiausiai svarbu atsižvelgti į tai, ar moteris nėra sirgusi mažakraujyste, ir ar ši liga nėra būdinga jos šeimoje. „Nuovargis, energijos trūkumas, nesugebėjimas susikaupti – pasekmės, bylojančios apie geležies stoką. Tuomet labai svarbu geležį vartoti papildomai, kadangi ji itin reikalinga gaminant hemoglobiną. Jis nuneša deguonį į organizmo ląsteles, kur yra panaudojamas energijai gaminti ir pagrindinėms medžiagų įsisavinimo funkcijoms atlikti.

Labai svarbu geležies preparatus vartoti su kraujotakai būtinais vitaminais B12 bei folio rūgštimi. B12 reikalingas raudonųjų kraujo kūnelių, DNR, RNR ir mielino (nervinių skaidulų dangalo) gamybai“, – reziumuoja V. Jonaitienė ir linki sėkmingos motinystės būsimoms mamoms.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

Klaipėdos uostas augo

Troleibuse moteriai buteliu smogęs narkomanas (?) sulaikytas

Rugpjūčio 20-osios orai Kaune: debesuota diena, bet giedras vakaras

Rugpjūčio 20-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės ruošia staigmeną

Karčios cukinijos: kodėl daržovė iš jūsų sodo gali būti pavojinga

Anksčiau nei planuota: atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

Baltijos kelio dieną Kėdainiuose – atminimo renginiai ir vienybės akcija

Skelbimas dėl patalpų nuomos Kėdainių kultūros centre

Kviečiame Jonavos verslus steigti prizus Miesto šventės loterijai

„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

Traškus druskos ir pipirų tofu

Medinės terasos įrengimas prie namo

Kiek kainuoja įsirengti terasą 2026 metais? 

Rugpjūčio 19-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Lietuvos istorijos akcentai

Rugpjūčio 19-osios horoskopas: netikėtas posūkis laukia trijų ženklų

Patikrinta žalgiriečių sveikata

Rusijos agresija – kontekstas

Putinas Kremliuje priėmė į save panašius

Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

Z karta nenori skambinti?

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

 Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – kario pincetas

Kelių gaidelių trūkumo nepasitaikė

Rugpjūčio 18-osios orų prognozė Kaune: numatomas smarkus lietus

Williamsas-Gossas: mano vasara buvo 10 iš 10

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno rajono renginiai

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

Nausėda apie poilsį Madeiroje

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

Rūta Meilutytė Europos čempionė

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

Kaune degė trys automobiliai

Plaukikų laimėjimai

Lietuva visur Kanadoje

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

„Viešpatie, padėk man!“

teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

Lietuviai varžysis dėl bronzos

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

Kauno bitininkai gilino žinias Andoroje ir Ispanijoje

Šešiolikmečiai pateko į EČ pusfinalį! (video)

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

2026-08-20

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

2026-08-20

Klaipėdos uostas augo

2026-08-20

Troleibuse moteriai buteliu smogęs narkomanas (?) sulaikytas

2026-08-20

Rugpjūčio 20-osios orai Kaune: debesuota diena, bet giedras vakaras

2026-08-20

Rugpjūčio 20-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės ruošia staigmeną

2026-08-20

Karčios cukinijos: kodėl daržovė iš jūsų sodo gali būti pavojinga

2026-08-19

Anksčiau nei planuota: atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

2026-08-19

Baltijos kelio dieną Kėdainiuose – atminimo renginiai ir vienybės akcija

2026-08-19

Skelbimas dėl patalpų nuomos Kėdainių kultūros centre

2026-08-19

Kviečiame Jonavos verslus steigti prizus Miesto šventės loterijai

2026-08-19

„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

2026-08-19

Traškus druskos ir pipirų tofu

2026-08-19
Medinės terasos įrengimas prie namo

Kiek kainuoja įsirengti terasą 2026 metais? 

2026-08-19

Rugpjūčio 19-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

2026-08-19

Lietuvos istorijos akcentai

2026-08-19

Rugpjūčio 19-osios horoskopas: netikėtas posūkis laukia trijų ženklų

2026-08-19

Patikrinta žalgiriečių sveikata

2026-08-19

Rusijos agresija – kontekstas

2026-08-18

Putinas Kremliuje priėmė į save panašius

2026-08-18
Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

2026-08-18

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

2026-08-18

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

2026-08-18

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

2026-08-18

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

2026-08-18

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

2026-08-18

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

2026-08-18

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

2026-08-18

Z karta nenori skambinti?

2026-08-18

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

2026-08-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos