Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

A. Norvilė: „Ilgos eilės pas gydytoją – praeitis“

  • 2018-08-10
  • Kaunieciams.lt
  • Sveikata, Žmonių istorijos

Sukaupusi beveik 25 metų patirtį, UAB „Bendrosios medicinos praktika“ praėjusiais metais prisijungė prie vieno didžiausių privačių klinikų tinklo – „Kardiolitos“ klinikų – ir tapo antru didžiausiu jo padaliniu Lietuvoje. Nors privačių klinikų atsiradimo pradžia buvo sunki, pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorės Astos Norvilės, jos padarė perversmą visam medicinos paslaugų sektoriui.

Lietuviai pradėjo labiau rūpintis sveikata

Privačių medicinos paslaugų atsiradimas, ypač ankstyvaisiais Nepriklausomybės laikais, kai gydymo įstaigose trūkdavo net tvarsčių, gimė iš poreikio ir noro suteikti žmonėms geresnes gydymo galimybes, didinti jų prieinamumą ir gerinti paslaugų kokybę. Šiandien pastebimas ženklus medicinos paslaugų sektoriaus pokytis ir augimas.

Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorės Astos Norvilės, bendrą klinikų augimą lėmė natūrali konkurencija ir besikeičiantys vartotojų lūkesčiai. Anot jos, lietuviai pradėjo rūpintis savo sveikata, o rinkdamiesi sveikatos priežiūros galimybes, ėmė atsakingai vertinti bendrą teikiamų paslaugų kokybę, rodomą dėmesį pacientui bei operatyvumą.

Ūmiems negalavimams – operatyvus dėmesys

Kaip pastebi Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorė Asta Norvilė, šiuolaikinis pacientas esant ūmiems negalavimams, juos siekia spręsti „čia ir dabar“. O ilgas laukimas eilėse ne tik nepadeda, bet ir sukelia dar didesnio streso. Todėl vienas svarbiausių šiuolaikinės gydymo įstaigos prioritetų – suteikti galimybes gydymą gauti kuo greičiau.

„Iškilus problemai, Kauno „Kardiolitos“ klinikose sudaromos specialistų komandos, galinčios spręsti problemą viename lygyje, neištęsiant proceso laike. Pavyzdžiui, konsultuojant dėl skausmo nugaroje, diagnozė patikslinama atliekant rentgeno nuotraukas, organizuojant neurologo konsultaciją, atliekant laboratorinius tyrimus, diagnozuojant susirgimą ir rekomenduojant medikamentinį, kineziterapinį ir reabilitacinį gydymą. Greitas diagnozavimo procesas padeda pacientams ne tik sutaupyti laiko, bet ir sumažina įtampą, kurią pacientas dažnai patiria nežinodamas diagnozės“, – pasakoja A. Norvilė.

Šiandien, po 25 metų veiklos patirties, Kauno „Kardiolitos“ klinikos siūlo operatyvias net 45 sričių gydytojų specialistų paslaugas. O svarbiausia – jas teikia tuomet, kai pacientui šių paslaugų reikia labiausiai. Reikiamas paslaugas pacientams tą pačią ar kitą gydytojo darbo dieną dažniausiai pasiūlyti leidžia įdiegti vadybiniai sprendimai bei gausi gydytojų komanda. Tokį klinikų išskirtinumą kasmet įvertina vis daugiau pacientų.

Medicina pagal paciento poreikius

Privačių klinikų kūrimosi laikotarpiu, dėl modernesnių darbo galimybių į sektorių atėjo didelė dalis aukštos kvalifikacijos specialistų. Todėl šiandien klinikos be pirminio lygio konsultacijų pas šeimos gydytoją teikia ir antrinio lygio gydymą, kurio nereikia laukti eilėse keletą mėnesių.

„Negana to, Kauno „Kardiolitos“ klinikose taikomas holistinis požiūris į pacientą – šalia tradicinės medicinos taikomos ir tokios paslaugos kaip manualinė terapija, netradicinės kineziterapinės procedūros, padedančios šiuolaikiniam žmogui atgauti jėgas, psichoterapija, kuri leidžia gydyti ne tik vaistais“, – kalba A. Norvilė.

Pasak pašnekovės, tokios galimybės leidžia pacientui pasirinkti gydymą tokį, kokį jis nori gauti. Privatus sektorius pirmauja ir savo inovacinėmis galimybėmis, Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorė teigia, jog klinikose senesnius metodus vis dažniau pakeičia mažiau invazinės procedūros, kurios leidžia pacientams greičiau atgauti darbingumą.

„Turime išskirtinius lazerius kojų kraujagyslių ir plastinėms rekonstrukcinėms operacijoms atlikti, kurios reikiamą rezultatą leidžia pasiekti minimaliai invaziniu būdu. Po jų pacientas jau kitą dieną yra darbingas. Mūsų specialistai nuolat atnaujina savo žinias tarptautinėse konferencijose ir ekspertų pasitarimuose, tad visuomet žengiame koja kojon su pasaulinėmis inovacijomis“, – privačios medicinos privalumus pabrėžia A. Norvilė.

Skatino noras suteikti geresnes gydymo sąlygas

„Bendrosios medicinos praktikos“ įkūrėjas ir buvęs ilgametis vadovas, Kauno urologas-onkologas Rimantas Vidmantas Samuitis pasakoja, kad privačių klinikų atsiradimas iš esmės ėmė keisti visuomenės požiūrį į gydymą. Pats sektorius keistis pradėjo priklausomai nuo pacientų poreikio. O tai buvo visai naujas požiūris. Pasitelkiant šiuolaikinius vadybinius elementus, privačioms klinikoms buvo svarbu užtikrinti paslaugų suteikimo patogumą ir prieinamumą. Pacientui nebereikėjo laukti ilgus mėnesius eilėse, kad patektų pas reikiamus specialistus, galėjo greičiau atlikti reikalingus tyrimus.

„Didelį dėmesį skyrėme šiuolaikinės vadybos elementų diegimui, kas padėjo sutelkti geras paslaugas, gydymą, priežiūrą ir reabilitaciją po vienu stogu. Taip pat buvome pirmieji, kurie pradėjome taikyti įvairias naujoves to meto Lietuvos medicinoje – kaip, tarkime, vienkartinius švirkštus ar įvairias operacijas lazeriu. Nors pradžioje daugumos požiūris buvo skeptiškas, bet su laiku šios praktikos susilaukė pripažinimo. Tokie dalykai, kaip tyrimai kompiuteriniu tomografu, magnetiniu rezonansu tapo prieinami visiems. Iki tol jų tekdavo laukti 3-6 mėnesius, per kuriuos sunki liga galėdavo likti nepastebėta“, − teigė pašnekovas.

Žvelgdamas į 25-erių metų patirtį privačios medicinos srityje, R. V. Samuitis mato nemažą šios srities pokytį, kurį paskatino privataus sektoriaus atsiradimas. Pradedant gydymo prieinamumo galimybėmis, baigiant paslaugų kokybės klausimais. Šiandien pacientas jau gali rinktis ir supranta, ką reiškia kokybiškas gydymas.

„Prieš 25-erius metus valstybės ekonominė situacija buvo tokia prasta, kad trūko visko – nuo vaistų iki įrangos. Žinoma, veikė ir universitetinės, ir kitos valstybinės ligoninės, kuriose iki šiol yra sutelkta dieną ir naktį teikiama pagalba. Bet žmogus negalėjo rinktis. Gydymo tekdavo laukti labai ilgai.

Privatus sektorius atnešė aptarnavimo kultūros sveikatos paslaugų srityje, kuri paskatino pasitempti ir valstybinį sektorių. Atsidarė šeimos klinikos, kurios leido sumažinti eiles valstybinėse įstaigose. Vertinant tai, jeigu valstybinis ir privatus sektorius būtų dirbę bendrai, vienodomis sąlygomis, rezultatai šią dieną būtų tikrai žymiai geresni“, − apie įstaigos įsikūrimo pradžios laikotarpį pasakojo R. V. Samuitis.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Apie tai praneša Kauno policija

Premjerė: saugumas nuo Baltijos iki Arkties – bendras interesas

Lietuvis: tarp stuburo, lankstumo ir buvimo

Vyksta 30-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2026“

Kaišiadorių rajone sudegusi sodyba ir galimai žmogaus kaulai

Kauno mariose lavonas ir dvi dėžės cigarečių

laikrodis

Sukame laikrodžius, bet netaupome

„Žalgiris” įveikė ir Šaro Eurolygos čempionus (Video)

Menininkai pagerbti „Auksiniais scenos kryžiais“

Epsteino aukos bylinėsis su JAV vyriausybe

Vėl be reikalo keisime laiką?

Pavasarį vėl atsiranda žolės degintojų

Seimas mokykloms GPM pinigų pagailėjo

Jaunieji šokėjai pasitiko pavasarį Ilgakiemyje

Lietuvon atvyko portugalų kontingentas

Pareigūnų skelbta įvykių suvestinė

Nausėda: pokalbis su Baltarusija galimas su sąlyga

Krepšininkas Kalnietis už futbolą

Ar tikrai reikia mažinti akcizą degalams?

Tarptautinis vaikinų krepšinio turnyras Punske

Koks bus šis Kauno dramos teatro sezonas?

Pradėtas Vytauto parko laiptų remontas

Pirmoji ponia susitiko su JAV lituanistais

Kremlius ir visokios „Narvos Liaudies Respublikos“

Ar mokykloms ir religinėms bendruomenėms vėl leisti pretenduoti į GPM dalį

Į Lietuvą iš Baltarusijos grįžo 100 vilkikų

Pareigūnai aiškinasi, kas nesusimokėjo už kvepalus

Kaunas įvertino ryškiausias teatro asmenybes

Raudondvaryje trečią kartą surengtas festivalis „Perliukai“

Lietuva vėl suks laikrodžių rodykles: kada liausimės? (video)

Tomas Čyvas

Mūšis dėl LRT pinigų ir įtakos tęsiasi

Premjerės patarėjas: 10 taškų egzaminuose pridėt reikėjo

Kaune neprižiūrintiems nekilnojamojo turto didinamas mokestis

STT: Lietuva ir Latvija – pasaulinės skaidrumo lyderės 

Virtuvės sienelė ir grindys – kokias plyteles rinktis, kad jos tarnautų ilgai

Botulino injekcijos – dažniausi klausimai ir mita

narai

Kaune vyras ginklu šaudė į skrendančius paukščius

Kauno policijos įvykių suvestinė

Kauno „Žalgiris“ įveikė Miuncheno „Bayern“

D. Nausėdienė: Lietuva dalyvaus JAV pirmosios ponios M. Trump iniciatyvoje

„Ką pasėsi… 2026“: nuo atradimų iki sprendimų – 30 metų žemės ūkio pažangos

NVSC: pernai Lietuvoje nustatyti 634 nauji tuberkuliozės atvejai

Lekšas: išvykus vienam iš lyderių „Žalgiris“ nepergyventų

Į Lietuvą iš Baltarusijos grįžo pirmieji vilkikai

Matulionis apie incidentą Varėnoje: informuosime mūsų NATO sąjungininkus

„Žalgirio” jaunimo savaitė

Siūloma riboti rusų ir baltarusių galimybes savivaldos rinkimuose

Gyvūnų gausa nulėmė gyvenimo būdą kaime

Teisme byla dėl įtariamo papirkimo

 KTU kuria jutiklius, kurie „perskaito“ iškvėpto oro sudėtį

Mediko Abraičio byloje apklaustos visos liudytojos

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone kovo 23-29 dienomis

Dėl drono premjerė šaukia Nacionalinio saugumo komisijos posėdį

Galingas Manto Kondratavičiaus debiutas UFC ringe

LRT

LRT giriasi atsižvelgusi į Valstybės kontrolės pastabas

Bent 13 vėžio formų – dėl nutukimo?

Kaip išsirinkti kokteilinę pagal savo mitybos įpročius?

TV laidoje „Erdvės alchemija“ – apie tvarios architektūros ir funkcionalumo santykį interjere

Rašysime Nacionalinį diktantą

RRT paragino KTU neišmontuoti ryšio bokšto

Zuckerbergas kuria DI agentą – „Meta“ direktorių

„Kilmės viršūnėse. Didybė, palaidota po laiko dulkėmis“

Vaikų dantų priežiūra Lietuvoje prastoka

Veryga: koalicijoje jaučiamės sunkiai

Lietuva griežtins sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę

Iranas grasina aklinai uždaryti Hormūzo sąsiaurį

„Žalgiris“ susitvarkė su Šiauliais (video)

KTU: vaisius ir daržoves plauk teisingai

„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas“ (Jn 11, 25) V Gavėnios sekmadienis

Teroristai prieš 10 metų užmušė 32 nekaltus žmones

Lietuviai labiausiai nerimauja dėl sveikatos

Moksleiviams išbandymas: pastatyti tiltą

Politologai: Radvilavičius vargu ar laimės Kaune

Policija apie įvykius Kauno apskrityje

Parodos „Stasys Eidrigevičius. Hommage à Čiurlionis“ atidarymas

Paukščiai grįžta

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

Atsibastėliai nerimsta

By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

Pasaulinė vandens diena

Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

Teismas: Elonas Muskas melavo

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

Kovo 21-oji – kas tai?

Potvynio padėtis stabilizuojasi

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

Jaunimo krepšinis turi trenerius

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

Koks yra alaus mielių poveikis

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

Apie tai praneša Kauno policija

2026-03-28

Premjerė: saugumas nuo Baltijos iki Arkties – bendras interesas

2026-03-28

Lietuvis: tarp stuburo, lankstumo ir buvimo

2026-03-28

Vyksta 30-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2026“

2026-03-28

Kaišiadorių rajone sudegusi sodyba ir galimai žmogaus kaulai

2026-03-28

Kauno mariose lavonas ir dvi dėžės cigarečių

2026-03-28
laikrodis

Sukame laikrodžius, bet netaupome

2026-03-28

„Žalgiris” įveikė ir Šaro Eurolygos čempionus (Video)

2026-03-28

Menininkai pagerbti „Auksiniais scenos kryžiais“

2026-03-28

Epsteino aukos bylinėsis su JAV vyriausybe

2026-03-27

Vėl be reikalo keisime laiką?

2026-03-27

Pavasarį vėl atsiranda žolės degintojų

2026-03-27

Seimas mokykloms GPM pinigų pagailėjo

2026-03-27

Jaunieji šokėjai pasitiko pavasarį Ilgakiemyje

2026-03-27

Lietuvon atvyko portugalų kontingentas

2026-03-27

Pareigūnų skelbta įvykių suvestinė

2026-03-27

Nausėda: pokalbis su Baltarusija galimas su sąlyga

2026-03-27

Krepšininkas Kalnietis už futbolą

2026-03-27

Ar tikrai reikia mažinti akcizą degalams?

2026-03-27

Tarptautinis vaikinų krepšinio turnyras Punske

2026-03-27

Koks bus šis Kauno dramos teatro sezonas?

2026-03-27

Pradėtas Vytauto parko laiptų remontas

2026-03-27

Pirmoji ponia susitiko su JAV lituanistais

2026-03-26

Kremlius ir visokios „Narvos Liaudies Respublikos“

2026-03-26

Ar mokykloms ir religinėms bendruomenėms vėl leisti pretenduoti į GPM dalį

2026-03-26

Į Lietuvą iš Baltarusijos grįžo 100 vilkikų

2026-03-26

Pareigūnai aiškinasi, kas nesusimokėjo už kvepalus

2026-03-26

Kaunas įvertino ryškiausias teatro asmenybes

2026-03-25

Raudondvaryje trečią kartą surengtas festivalis „Perliukai“

2026-03-25

Lietuva vėl suks laikrodžių rodykles: kada liausimės? (video)

2026-03-25

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos