Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

A. Armonaitės ministerija tarnauja prekybos tinklams?

  • 2022-10-26
  • BNS
  • Finansai, Politika, Verslas

Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo įstatymu sureguliuoti didžiųjų prekybos tinklų baudas tiekėjams už vėlavimą pristatant prekes. To siekia ir gamintojai, teigiantys, kad ši didelė problema gali būti išspręsta tik teisės aktų pakeitimais.

Prekybininkų atstovė tvirtina, kad baudų mažėja savaime, o taip pat mananti Ekonomikos ir inovacijų ministerija laikosi pozicijos, jog įstatymo keisti nereikia.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė teigia, kad šiemet vykusių prekybininkų ir gamintojų atstovų susitikimų metu paaiškėjo, kad baudos – nedidelė problema, ji pamažu sprendžiasi savaime.

„Jau šiuo metu prekybininkai yra linkę patys taikyti gerosios valios praktiką tiekėjų atžvilgiu, atsisakoma baudų. (…) Baudų taikymo apimtis yra labai nedidelė ir yra mažėjanti, (…) o mes stengiamės spręsti problemas, kurios yra didėjančios ir mus neramina. Baudos už pavėluotą prekių pristatymą ir reliktas, ir atgyvena, ir problema iš esmės sprendžiasi savaime“, – komiteto posėdyje sakė I. Valeškaitė.

Lietuvos paukštininkystės asociacijos direktorius Gytis Kauzonas patvirtino, kad kai kurie prekybos centrai atsisakė baudų, tačiau kiti jas skiria ir toliau.

„Keli tinklai pradėjo taikyti praktiką ir baudų netaiko, tačiau yra visas būrys centrų, kurie labai sėkmingai tas baudas taiko ir šiandien“, – sakė G. Kauzonas.

Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos vadovė Dalia Ruščiauskienė taip pat patvirtino, jog baudos iki šiol iki šiol taikomos, kartais jos siekia produkcijos vertės dydį.

„Ką tik gavau žinutę, kad spalio mėnesį vienas didelis prekybos tinklas pritaikė 100 proc. nuo nepristatyto kiekio dydžio baudą, o pagal šių metų duomenis, tos baudos nebuvo tokios mažos, praktiškai beveik visi tinklai jas taikė, išskyrus „Maximą“ Lietuvoje“, – kalbėjo  D. Ruščiauskienė.

Pasak jos, produkciją kartais vėluojama pristatyti dėl vienu metu staiga išaugančių užsakymų.

Anot viceministrės I. Valeškaitės, prekybininkų baudos sudaro 0,08 proc. prekių pirkimo kainos vertės, rodo Prekybos įmonių asociacijos duomenys.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius stebėjosi, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija nesiima spręsti problemos, kuri iš tikrųjų yra didelė.

„Mane stebina ministerijos pozicija: mes sakome, kad yra problema, ji sako, kad problemos nėra. Mes sakome, jog 4 mln. eurų baudų yra daug, ji sako, kad tai – menkniekis. Siūlo mums daryti viską, kad jai nereikėtų nieko daryti. Toks požiūris mums yra nepriimtinas, dėl to klausimas ir atsidūrė komitete, nes mūsų prašymus ministerija atmetinėja“, – kalbėjo jis.

Anot E. Mackevičius, negalima pasitikėti ir geros valios susitarimu su dėl baudų netaikymo, nes prekybos centrai jį interpretuoja savaip ir laikosi nenuosekliai: „Praktikoje matome tik įstatyminę apsaugą, nes niekas negali mums užtikrinti, kad tos baudos nebus taikomos, nes sutartyse jos yra išlikusios“.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomosios direktorės Rūtos Vainienės teigimu, prekybos centrai reaguoja į problemą ir ją sprendžia skirtingai.

„Įmonės priima vidinius sprendimus, kiekviena savo viduje, skirtingu greičiu, skirtingais terminais. (…) Matome, kad problema yra susitraukusi“, – komitete teigė R. Vainienė.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė I. Valeškaitė teigė, jog ministerijoje įstatymo pataisos nesvarstomos, nes jis jau keistas pernai.

„Ministerijoje šiuo metu nesvarstome keisti įstatymo, pagrindinė priežastis – jis buvo keistas tik prieš metus (…) Teisės aktus reikia keisti ne dažniau nei kartą per metus, pagrįstai, esant poreikiui ir jeigu pataisos darytų ženklų poveikį“, – kalbėjo I. Valeškaitė.

Anot jos, Seimas įstatymą keitė pernai birželio 17-ąją, o į Konkurencijos tarybos išvadą nebuvo atsižvelgta, nes ji buvo pateikta pavėluotai.

Gamintojų atstovas komiteto posėdyje teigė, kad įstatymo pataisos būtinos ir jų atidėlioti nereikia.

„0,08 proc. nuo apyvartos – prekybos tinklui tai nedidelė suma, bet tiekėjui, kuris turi 1-2 proc. pelningumą, tai labai reikšmingos sumos, todėl atidėlioti įstatymo pakeitimą yra netikslinga ir nekorektiška“, – sakė G. Kauzonas.

„Mums labai svarbu, kad tas įstatymas atsirastų. Tam, kam jis neaktualus, tai ir bus neaktualus, kitus kažkiek tikriausiai sudrausmintų“, – sakė Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos vadovė D. Ruščiauskienė.

Įstatymų pataisas palaiko ir Lietuvos pramonininkų konfederacija. Jos atstovas Tomas Garuolis sakė, jog valstybė privalo įsitraukti ir apginti akivaizdžiai silpnesnėje pozicijoje esančius tiekėjus.

„Konferedacija dar gegužę kreipėsi į ministeriją raštu dėl šios problemos. Manome, kad būtina įstatymu nustatyti. (…) Tiekėjas, akivaizdu, yra silpnesnėje pusėje ir jau valstybės pareiga sureguliuoti šiuos santykius“, – komitete kalbėjo Konfederacijos aplinkosaugos ir ekonomikos departamento direktorius T. Garuolis.

Konkurencijos tarnybos pirmininko pavaduotoja Irma Urmonaitė pastebėjo, kad problema dėl baudų egzistuoja, o įstatymo pataisos reikalingos, nes memorandumas nėra teisinis dokumentas ir neįpareigojantis.

Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projektą Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komitetas paprašė Seimui pateikti iki kitų metų kovo 10-osios.

Kai kurie didieji prekybos tinklai su tiekėjais yra pasirašę memorandumą, kuriuo įsipareigojo netaikyti baudų.

Didžiųjų prekybos tinklų tiekėjams skiriamas baudas tyrusi Konkurencijos taryba pernai birželį pasiūlė papildyti įstatymą nuostata, kuri draustų prekybininkams iš tiekėjų reikalauti pristatyti prekes, jeigu dėl jų kiekio ir pristatymo termino nebuvo susitarta raštu, elektroniniu paštu ar kitaip.

Autorius Valdas Pryšmantas

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS, Verslo naujienų skyrius

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

„Atminties ženklai: Kauno getas“ -nemokamai

Informacija vairuotojams: remontai A1 magistralėje

Kaip suplanuoti patogų virtuvės baldų išdėstymą?

Svaigimas, regos sutrikimai, tirpimai: kokius signalus siunčia nervų sistema?

Statybinės technikos nuoma per darbų piką: ką žinoti?

Turbinos švilpimas: kada jau reikalingas remontas?

Gimtadienio stalas lauke: ką patiekti ir kaip pasiruošti?

Liepos 1 d. bus skelbiami nauji kvietimai teikti paraiškas neefektyvių šildymo įrenginių keitimui

Syrskis: nuo metų pradžios Ukrainos pajėgos išlaisvino daugiau nei 670 kva. kilometrų

Trečiadienio horoskopas: strategams metas užbaigti nebaigtus pokalbius

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

Kaunietės atradimas stebina: pigi indaplovės tabletė pakeičia brangiausius valiklius

„Vičiūnų grupė“ gina savo koldūnus

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

Už sukčiavimą nuteisti Lietuvos ir Latvijos piliečiai

Visuomeninė iniciatyva „Šeima 2050“ pradeda bendradarbiavimą su Kauno miesto savivaldybe

Tyrimas: 8 iš 10 į „Tele2“ perėjusių klientų teigia mokantys mažiau

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

Seimas balsuos dėl Valentinavičiaus skyrimo žvalgybos kontrolieriumi

Žemės įsigijimo sąlygos: kad ir kaip tobulinamos – vis su spragomis

Dienos horoskopas: svajonės apie keliones virsta karjeros planais

Kaunas turistų akimis

Kaune užfiksuotas naujas karščio rekordas

Kaip išsirinkti tobulą arbūzą: 3 patarimai, kad vasara Kaune būtų saldesnė

Nuo liepos 1 d. keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

Kreminiai makaronai su cukinija ir vytintu kumpiu

Veryga: abejonių dėl mūsų ministrų neišgirdome 

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

Nuo ko pradėti individualių namų statybą, kad išvengtumėte brangių klaidų

Express siuntos – kada jų prireikia ir kiek jos kainuoja

Nuo ko prasideda kokybiškai įrengti namai?

Net mažais kiekiais nuotekose likusios medžiagos kenkia aplinkai ir žmonėms

Kyjivo Pečorų lauroje atidengtas etmono Ivano Mazepos biustas

Paaiškėjo stipriausios Kauno rajono seniūnijų komandos

Birželio 29 d. horoskopai: kam teks atlikti svarbiausią pokalbį?

Naujas birželio karščio rekordas

Virš 1,6 tūkst. KTU diplomų

Kariuomenė išgabeno pagalbą Venesuelai 

Dainius Žalimas: Ukrainos Konstitucija brangi jos žmonėms ir nekenčiama priešo

Kaitra trukdo miegoti?

Europoj šilumos rekordai

„Budo“ klubo karatistai turnyre „Polish Open“

Naujas rimtas eurpinės gynybos judesys

Garliava šeštadienį sportavo

Nausėda sveikino Lietuvos bažnytinės provincijos įsteigimo 100 metų minėjimo dalyvius

„Kas neseka paskui mane – nevertas manęs“ (Mt 10, 38) XIII eilinis sekmadienis

„Hezbollah“ vadas Izraelio ir Libano susitarimą pavadino „pažeminimu“

Venesuelon siunčiama pagalba

Lietuvos plaukikų startai Italijoje

Milijonais vagiama per sveikatos paslaugas

Keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

Šeštadienio horoskopas: netikėtos galimybės ir optimizmo banga

Kaunas kviečia Valstybės dienai

Kaip dirbti nedirbant?

Rusija išsinešdino iš gimnastikos varžybų

Ukrainiečiai kviečiami grįžti namo

JAV atnaujino sankcijas Rusijos naftininkams

Libanas, Izraelis ir JAV pasirašė trišalį susitarimą

Nausėda pasiruošęs tarpininkauti Kijyvui ir Varšuvai

Kaip atnaujinti kilimą už kelis centus: kaunietės patarimas, tapęs sensacija

Kauno klinikos išgelbėjo vaiką

Įsigyjami „Patria 6×6“ šarvuočiai 

Kokios Rusijos ir Kinijos verslo santykių perspektyvos?

Lietuvos energetikos agentūra informuoja

Žalimas

Žalimas toliau ragina kovoti su Kinija

Greitasis Bánh Mì su kiaušiniu: vietnamietiški pusryčiai kitaip

Naujos cigarečių blionais gabenimo bylos

Aukcionuose parduos šimtus apleistų sodų sklypų?

Naujienos

Po dešimtmečio pertraukos vyks Lietuvos moksleivių dainų šventė: bus eismo ribojimų, viešasis transportas kursuos dažniau

Tomas Čyvas

Putinynas pastips, kaip SSRS?

Šios dienos horoskopas: kodėl nebaigti pokalbiai grįžta į jūsų namus?

Po gimdymo ir menopauzės atsiradę pokyčiai nebūtinai yra norma

Rusija į Kyjivą paleido balistines raketas?

Skaitmeninis euras – patogumui ar sekimui?

Vėjo gūsis pakėlė batutą su vaikais: kaip linksma pramoga per kelias sekundes virto nelaime

Klaipėdos uoste JAV karinis laivynas – „USS Mount Whitney“

Kazlų Rūdoje nebemažėja žmonių

Vokietija: Rusija karo nelaimės

Kaišiadoryse reikia teisti ne tik merą?

Sporto dvasia suvienijo Raudondvarį!

Lenkiškas nekeptas varškės pyragas su braškėmis (sernik na zimno)

Europa turi investuoti kartu, o ne 27 kartus atskirai?

Kaimynai dalijasi patirtimi

Kaune sulaikytas vyras palikęs granatą (ne vaisių)

II pensijų kaupimo pakopos pokyčiai

2026 m. birželio 25 d. horoskopas: kūrybiniai atradimai keičia santykių taisykles

Prezidentas teiks M. Sinkevičių į premjerus

Šv. Jono atlaidai Zapyškyje tapo istorinio vargonų sugrįžimo švente

Kaip Joninės praturtina prekybos centrą „Maxima“

Europa importuoja Ebolos virusą?

Futbolo kamuolys

Kurio žemyno komanda laimės Pasaulio futbolo taurę?

Kauniečio žvejo paslaptis: kaip viena česnako skiltelė garantuoja įspūdingą laimikį

Vasaros šventė Žiežmarių nepriklausomybės aikštėje

Kauno mečetės išpuolis sukėlė rietenas

Ministrė ir Vilniaus meras atsikirto Matijošaičiui 

Gardieji char siu kiaulienos iešmeliai: vasaros grilio karaliai

Išrinktos Kaišiadorių rajono gyventojams labiausiai patikusios dalyvaujamojo biudžeto idėjos

Kaune daugiabutyje dėl gaisro evakuota keliasdešimt žmonių

Kaune skendusią paauglę išgelbėjo pro šalį ėję vaikinai

Nacionalinis Kauno dramos teatras ant stogo įkurdino bites

Nausėda per Jonines susitiks su M. Sinkevičiumi

„Atminties ženklai: Kauno getas“ -nemokamai

2026-07-01

Informacija vairuotojams: remontai A1 magistralėje

2026-07-01

Kaip suplanuoti patogų virtuvės baldų išdėstymą?

2026-07-01

Svaigimas, regos sutrikimai, tirpimai: kokius signalus siunčia nervų sistema?

2026-07-01

Statybinės technikos nuoma per darbų piką: ką žinoti?

2026-07-01

Turbinos švilpimas: kada jau reikalingas remontas?

2026-07-01

Gimtadienio stalas lauke: ką patiekti ir kaip pasiruošti?

2026-07-01

Liepos 1 d. bus skelbiami nauji kvietimai teikti paraiškas neefektyvių šildymo įrenginių keitimui

2026-07-01

Syrskis: nuo metų pradžios Ukrainos pajėgos išlaisvino daugiau nei 670 kva. kilometrų

2026-07-01

Trečiadienio horoskopas: strategams metas užbaigti nebaigtus pokalbius

2026-07-01

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

2026-06-30

Kaunietės atradimas stebina: pigi indaplovės tabletė pakeičia brangiausius valiklius

2026-06-30

„Vičiūnų grupė“ gina savo koldūnus

2026-06-30

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

2026-06-30

Už sukčiavimą nuteisti Lietuvos ir Latvijos piliečiai

2026-06-30

Visuomeninė iniciatyva „Šeima 2050“ pradeda bendradarbiavimą su Kauno miesto savivaldybe

2026-06-30

Tyrimas: 8 iš 10 į „Tele2“ perėjusių klientų teigia mokantys mažiau

2026-06-30

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

2026-06-30

Seimas balsuos dėl Valentinavičiaus skyrimo žvalgybos kontrolieriumi

2026-06-30

Žemės įsigijimo sąlygos: kad ir kaip tobulinamos – vis su spragomis

2026-06-30

Dienos horoskopas: svajonės apie keliones virsta karjeros planais

2026-06-30

Kaunas turistų akimis

2026-06-29

Kaune užfiksuotas naujas karščio rekordas

2026-06-29

Kaip išsirinkti tobulą arbūzą: 3 patarimai, kad vasara Kaune būtų saldesnė

2026-06-29

Nuo liepos 1 d. keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

2026-06-29

Kreminiai makaronai su cukinija ir vytintu kumpiu

2026-06-29

Veryga: abejonių dėl mūsų ministrų neišgirdome 

2026-06-29

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

2026-06-29

Nuo ko pradėti individualių namų statybą, kad išvengtumėte brangių klaidų

2026-06-29

Express siuntos – kada jų prireikia ir kiek jos kainuoja

2026-06-29

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos