Organizuojant narkotikų ir psichoaktyvių medžiagų prevenciją, šių metų gruodžio 7-21 dienomis, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriumi (toliau – Kauno apskr. VPK VTV PS) nusprendė atlikti tyrimus Kauno miesto mokyklose. Tyrime dalyvauti sutiko 54 Kauno miesto mokyklos. Tyrimas buvo vykdomas dviem etapais.
Kauno visuomenės sveikatos biuras atliko narkotinių medžiagų pėdsakų aptikimą mokyklose. Tyrimas buvo atliekamas naudojant vienkartinius narkotinių medžiagų aptikimo testus „iDenta“ (Izraelis), kuriais aplinkoje galima aptikti heroiną, amfetaminą, metamfetaminą, ekstazi, ketaminą, metadoną ir kitus sintetinės kilmės narkotikus. Iš viso šis testas gali aptikti 21 narkotinių medžiagų rūšį, o taip pat augalinės kilmės narkotikus – kanapes (marihuana/hašišas). Iš viso buvo atlikta 550 testų, vidutiniškai po 10 kiekvienoje įstaigoje. Iš tyrime dalyvavusių 54 mokyklų, 35-iose buvo aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.
Kauno apskr. VPK VTV PS parengė anketas, kuriose buvo 5 klausimai, kurie susiję su narkotinių medžiagų prieinamumu, vartojimu ir pranešimu apie tai, jei žinotų apie tokius atvejus. Apklausoje dalyvavo 8-10 klasių moksleiviai.
Vasario 10 d. Kauno apskr. VPK VTV PS ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Kauno miesto švietimo įstaigų atstovams, pristatė Kauno mieste atlikto tyrimo rezultatus. Nebuvo įvardintos mokyklos, kuriose rasta narkotinių medžiagų pėdsakų. Akcentuota, kad išanalizavus anonimines moksleivių anketas, buvo nustatyta, kad dauguma moksleivių atsakydami į klausimą dėl narkotinių medžiagų vartojimo, nepritaria bendraamžių tokiam elgesiui ir įvardija kaip didelę problemą. Taip pat didelė dalis moksleivių savo anketose pažymėjo, jog jų mokykloje 96% apklaustųjų, nebuvo siūlyta įsigyti narkotinių medžiagų. 46% atsakiusių į klausimus moksleivių, ar anonimiškai pateiktų informaciją apie narkotikų platinimą ar vartojimą jų mokykloje ar mokyklos teritorijoje, teigė, kad sutiktų pranešti tokią informaciją.
Susitikimo metu mokyklų atstovams buvo pateiktos rekomendacijos, kaip galima būtų aktyvinti veiklą, kad į mokymo įstaigas nepatektų narkotinės medžiagos. Išklausyti švietimo įstaigų atstovių siūlymai dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos, įskaitant alkoholį ir tabako gaminius. Susitikimo metu buvo išsakyti pasiūlymai kaip bendradarbiaujant galima spręsti susidariusias problemas.