Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kurdami virtualios realybės žaidimus studentai įkvėpimo sėmėsi ir iš mito apie Kauno drakoną

  • 2017-04-18
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Virtualios ekskursijos po Kauną, galimybė žaisti krepšinį istorinėse miesto vietose tuomet, kai pasaulį drebino du didžiausi karai istorijoje, bei mitas apie Kaune miegantį drakoną ir jo kiaušinių paieška – visa tai į virtualią realybę perkels Kauno technologijos universiteto (KTU), Austrijos ir Vokietijos universitetų studentai.

Į komandas susibūrę jaunuoliai visą balandžio mėnesį kurs virtualios realybės žaidimų prototipus, kuriuos balandžio 7 d. pristatė Kauno miesto savivaldybei.

Tarptautinis tarpdisciplininis studijų projektas „Virtual Reality Marketing“, KTU Ekonomikos ir verslo fakultete (EVF) šiais metais vykstantis jau trečią kartą, subūrė KTU, Dortmundo taikomųjų mokslų universiteto (Vokietija) ir Kremso taikomųjų mokslų universiteto (Austrija) studentus. Pirmą kartą prie projekto prisijungė ir KTU talentų akademijos „GIFTed“ pirmakursiai.

Daugiau skirtumų, daugiau idėjų
Michaelis Reineris, Kremso taikomųjų mokslų universitete dėstantis programų sistemas, šiuolaikinę IT komunikaciją, socialinių tinklų ir virusinę rinkodarą, verslo ir duomenų analitiką, sako, kad Austrijos verslo administravimo studentai nori ne tik bendradarbiauti su užsienio šalių universitetų studentais, bet ir susidurti su skirtingais požiūriais, dalyvauti diskusijoje, generuoti naujas idėjas.

„Studentams pateikus tam tikrą užduotį, galiu nesunkiai nuspėti, koks bus jų požiūris į gautą problemą. Visai kitokį rezultatą galima pasiekti tą pačią užduotį skyrus grupei studentų, studijuojančių informatiką, technologijos mokslus, verslo administravimą, marketingą. Tokiu būdu gaunama daugiau ir įvairesnių idėjų, o tai reiškia ir geresnį galutinį rezultatą“, – įsitikinęs M. Reineris, jau trečius metus dalyvaujantis projekte.


Iš kairės: KTU prof. R.Gatautis, Vokietijos prof. M.Reineris, įmonės „Telesoftas“ CEO A.Stonys, KTU lektorė E.Vitkauskaitė.

Labai svarbus „Virtual Reality Marketing“ aspektas – tarpdiscipliniškumas, leidžiantis studentams pamatyti, kad baigus studijas ir pradėjus savo karjerą, teks dirbti labai skirtingose komandose, o neretai ir skirtingose veiklos srityse.

„Teorija leidžia pamatyti turimas galimybes, todėl tai yra labai svarbi studijų dalis, tačiau praktinė patirtis, kurią studentai gauna iš tokio tipų projektų, yra neįkainojama, nes parodo, kurios iš tų galimybių būsimam specialistui yra daugiau ar mažiau tinkamos, o tai, mano nuomone, yra raktas į sėkmę“, – teigė pašnekovas.

Išmoks peržengti „nusivylimo lygmenį“

Visos projekte dalyvaujančios komandos organizacijai turėjo parengti pristatymą apie siūlomas virtualios realybės žaidimų idėjas. Austrijos universiteto dėstytojo nuomone, studentams pravartu išmokti priimti neigiamą atsakymą: „Atvejus, kai pradedantieji verslininkai, manantys, jog turi puikią idėją, kreipiasi į įmones, o šių atsakymas daugeliu atvejų būna „ne“, vadinu „nusivylimo lygmeniu“.

Todėl, jo nuomone, daug naudingiau šią patirtį gauti paskaitų ar projekto metu, nei baigus universitetą ir pradėjus dirbti, kai nuo idėjos pristatymo priklauso ne tik asmens savimeilė, bet ir būsimas atlygis. Ankstyva patirtis, mokėjimas „išgyventi“ nusivylimą, sprendimų, idėjų paieška taip pat yra gyvybiškai svarbi šio projekto dalis.

„Nekantrauju pamatyti, ką studentai sugalvos šiais metais, nes žinau, kad jų potencialas – didžiulis. Jeigu Kauno miesto savivaldybė taip pat tai pamatys, šios idėjos gali nueiti ilgą kelią“, – mano M. Reineris.

Pašnekovo teigimu, jau trečius metus vykstančio projekto privalumai – tarptautiškumas, nes studentai susirenka iš skirtingų Europos regionų, neformalūs renginiai, padedantys jaunuoliams geriau pažinti vieniems kitus, išplėsti kontaktų ratą.

„Linkėčiau, kad ateityje į projektą įsitrauktų dar įvairesnių specialybių studentai“, – sakė M. Reineris.

Įkvėpė naujoji Europos kultūros sostinė

Projekte dalyvaujantis KTU studentas Mantas Gailius, pirmame kurse studijuojantis Programų sistemas ir priklausantis talentų akademijai „GIFTed“, su komandos nariais kuria virtualios realybės žaidimą „Awake the Dragon“ (liet. „Pažadink drakoną“). Šiuo žaidimu bus siekiama pristatyti naująją Europos kultūros sostinę 2022 metams – Kauną.

Pasak studento, žaidimas implikuos Kauno mitą apie čia pasislėpusį ir miegantį drakoną bei leis ieškoti jo kiaušinių išmėtytų viso miesto teritorijoje.

„Per šią savaitę suspėjome padaryti tik žaidimo prototipą, kuris, beje, pavyko kur kas geriau nei tikėjomės. Norėtume sukurti ir taip ištobulinti šį žaidimą, kad jį būtų galima naudoti įvairiose konferencijose, Universitete ir Kaune vykstančiuose renginiuose“, – sakė M. Gailius.

Vaikinas teigė visada norėjęs sudalyvauti tarptautiniame projekte, todėl pasitaikius galimybei, nedvejodamas prisijungė prie „Virtual Reality Marketing“ projekto, kuriame naudojamos šiuolaikinės technologijos, virtuali realybė, pasitelkiamos novatoriškos idėjos, studentai gali patys kažką sukonstruoti.

M. Gailiui iki šiol vykęs darbas su užsienio studentais buvo labai įdomus, nes leido išplėsti pažinčių ratą, sumažinti kalbos barjerą, pamatyti, kokių įgūdžių ir idėjų turi kitų šalių studentai.

Studentų komanda pristato virtualios realybės žaidimo „Kaunas Ball“ prototipą.

Žaidimas – turistams ir krepšinio mėgėjams

Dortmundo taikomųjų mokslų universiteto (Vokietija) Informatikos studentė Juli Helmich-Blümel kartu su kitais komandos nariais, iš kurių penki – KTU studentai, kuria virtualios realybės žaidimą „Kaunas Ball“. Mergina paaiškino, kad žaidimas nukels į žinomas tarpukario Kauno istorines vietas, tuo pat metu žaidėjui leidžiant žaisti krepšinį.

„Norime, kad žaidimas paskatintų norą domėtis Kaunu, atvykti į šį miestą ir atrasti gražiausias jo vietas“, – sakė Vokietijos studentė.

Jos nuomone, dalyvavimas „Virtual Reality Marketing“ projekte yra puiki patirtis, nes pavyksta pamatyti ne tik užsienio universiteto darbo „virtuvę“, bet ir sutikti skirtingų studijų programų studentus.

„Tikiuosi, kad pasibaigus šiam projektui, visi papildysime žinias apie virtualią realybę, būsime patobulinę savo komandinio darbo įgūdžius, pagilinę marketingo, komunikacijos gebėjimus, mokėdami aiškiai ir patraukliai pristatyti savo idėjas verslo atstovams“, – kalbėjo Juli Helmich-Blümel.


Iš kairės: Kauno miesto savivaldybės atstovė A.Filinaitė, „Sneaky box“ verslo vystymo vadovė E.Čiuoderienė, „Kaunas 2020“ koordinatorė V.Venckutė-Nagė ir „Telesofto“ CEO A.Stonys.

Projekto idėja gimė Suomijoje

EVF Marketingo katedros dėstytoja Elena Vitkauskaitė pasakojo, kad projekto idėja gimė Suomijoje, dalyvaujant intensyviose „Erasmus“ programose: „Norėdami bendradarbiauti toliau ir tęsti pradėtas iniciatyvas panašiomis tematikomis, kartu su kitais dėstytojais sugalvojome kurti naują projektą – taip gimė „Virtual Reality Marketing“ idėja.“

„Pirmasis blynas nebuvo prisvilęs. 2015 metais pirmą kartą surengtas projektas puikiai pavyko, todėl jį organizuojame jau trečius metus iš eilės. „Virtual Reality Marketing“ suteikia studentams galimybę pamatyti, išbandyti kažką naujo, prisiliesti prie virtualios realybės kūrimo, sukurti žaidimą tikrai įmonei ar organizacijai ir pabendrauti su užsienio studentais“, – projekto privalumus vardijo E. Vitkauskaitė.

Dėstytojos nuomone, bendras Lietuvos ir užsienio studentų darbas, susidūrimas su skirtingais požiūriais, idėjomis yra labai vertinga patirtis ir viena iš priežasčių, kodėl gimė šis projektas. „Studentai pamatys, kad būsima darbo kasdienybė yra labai tarpdiscipliniška, t.y. teks dirbti su skirtingų sričių specialistais įmonėse ar kuriant nuosavą verslą“, – pažymėjo E. Vitkauskaitė.

Pasak lektorės, pirmaisiais metais žaidimų prototipai buvo kuriami dvejoms Austrijos įmonėms, kurios liko labai patenkintos rezultatais. Žaidimus, pasibaigus projektui, toliau vystė Vokietijos studentai. Sukurti virtualios realybės žaidimai, kaip sėkmingas verslo ir universitetų bendradarbiavimo pavyzdys, buvo demonstruojami tiek Vokietijoje, tiek Austrijoje, tiek Lietuvoje, pavyzdžiui, žaidimų kultūros parodoje „GameOn“.

E. Vitkauskaitė pažymėjo, kad projekto metu išvystytos idėjos patiko ir verslo įmonėms. Praėjusiais metais žaidimų prototipus studentai kūrė mažoms Lietuvos bendrovėms.

„Šiemet žaidimai kuriami Kauno miesto savivaldybei. Pristačius jų idėjas, savivaldybės atstovai su nekantrumu domėjosi, ar šios idėjos virs realiais žaidimais, – sakė viena iš projekto iniciatorių. – Būtų smagu, jei pasibaigus trečiajam projektui, turėtume pirmą tikrą sėkmės istoriją, kai žaidimas patiktų įmonei ne tik kaip studijų projekto rezultatas, bet taptų realiu produktu ar realiai naudojama aplikacija.“

Šaltinis: ktu.edu.lt

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

Kaune trūksta modernių biurų?

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

Emigrantai grįžta?

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

DHL perka „Venipak“ 

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

Sostinė ruošiasi audrai

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

UNESCO pagyrė Kauno pažangą

Ypatingas šou Rumšiškėse

Automobilį pirkti ar nuomotis? 

Liepos 27-osios orai Kaune: numatomas lietus ir gūsingas vėjas

Vilniuje ir Kaune rasti dviejų vyrų kūnai

Kauno aviacijos šventėje pilotų sukurtas įspūdingas reginys

JK premjeras priims Zelenskį, demonstruodamas paramą Ukrainai

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno rajone gesintas automobilis ir motociklas

Liepos 27-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų pokyčių metas

Sinkevičius: jei Skvernelį išteisintų, jis pats turėtų atsakyti į klausimą, ar mato save politikoje

Zelenskis pasmerkė Rusijos smūgius prieš civilius 

Veterinarijos farmacijos asociacija vykdė neteisėtą lobistinę veiklą?

Partizanų ryšininkė Ona minėjo garbingą jubiliejų

Kaip sukurti idealią tvarką namuose: genialus triukas su stiklainiais, kurį privalo žinoti kiekvienas

Vilijampolės tilto statybos užtruks

Pergalė „Drakonų“ valčių lenktynėse

Kurtinaitis lieka treneriu

Liepos 26-osios orai Kaune: laukia šilta ir saulėta vasaros diena

Mykolas Alekna: forma puiki

Jūžintuose bus palaidota 15 partizanų ir sovietų genocido aukų

Šlienavoje užbaigtas stovyklų ciklas „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Liepos 26-osios horoskopas: perspėjimas dviem Zodiako ženklams

Varžosi Lietuvos lengvosios atletikos meistrai

Žmogus nusiperka brangų perlą 

Kauniečiai, ar žinote? Nugaros skausmo priežastis – ne čiužinys, o lovos aukštis

Demokratai patvirtino 13 kandidatų į merus, naują partijos vadovybę

Kaune vyks Aviacijos šventė, sugrįš legendiniai „Oro banditai“

Liepos 25-osios orai Kaune: numatoma debesuota, bet sausa diena

Liepos 25-osios horoskopas: vienam ženklui – neįtikėtina sėkmė

Vitalijus Balkus: Apie žiauriai kreivą pilietiškumą

Konservatoriai nusprendė kas gali mesti pirštinę Matijošaičiui

Audros Kaune: ar jūsų kiemo medis gali tapti pavojingu žaibolaidžiu?

Viena diena prie Neries – daugybė nuotykių: ką su vaikais veikti Upės festivalyje?

Policija ieško galimo plėšiko

Nausėda vetavo Švietimo įstatymo pataisas

Kauno klinikose įdiegta pirmoji Baltijos šalyse „da Vinci“ sistema

Aštuonios savivaldybės vieningai sutarė kurti kultūros kelių ateitį

Kauno klinikose studentui Rokui sugrąžintas regėjimas

Kuriančios savivaldybės

Vilniuje naujų darželių spurtas: Šnipiškėse tuoj užvirs statybos, Jeruzalės darželiui ieškomas rangovas, Pašilaičių – gautas statybos leidimas

Įspūdinga Lietuvos folkloro ir šokio kelionė per Europą: kai šoka širdys ir skamba Adrijos bangos!

ATRASKITE PASLAPTINGĄ NAKTINIŲ DRUGIŲ PASAULĮ

Vietnamietiška grilinta kiauliena su makaronais (Bún chả)

Liepos 24-osios orai Kaune: rytą rūkas, dieną debesuota ir sausa

Marynos Pugachovos tapybos darbų paroda „Lietuvos dvasia”

Liepos 24-osios horoskopas: trims ženklams – lemtingi pokyčiai

Katelynas kovoje su bastūnais turi atsargauti

ES skyrė „Google“ 1 mlrd. dolerių baudą

Apie traukinius, LTG ir įspūdžius bei Auštrevičių

Izraelis: Saudo Arabijos pripažinimas būtų istorinis žingsnis link taikos

Japoniška tvarka kauniečio namuose: kaip paprastai susikurti jaukią erdvę

Raja Racing Academy sportininkai puikiai pasirodė Lietuvos supermoto čempionato etape

Diskusijų forumas

Birštone iškilmingai atidarytas Sakurų parkas – Lietuvos ir Japonijos draugystės simbolis

Pasilikti ilgiau, pažinti giliau: penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Sudegė skulptoriaus Sodeikos dirbtuvės

„Kauno energijai“ skirta per 163 tūkst. eurų bauda

Registracija į Žolinės mugę 2026

Seminaras Kaune kvies iš naujo atrasti Česlovo Milošo palikimą ir jo sąsajas su muzikine folkloro kultūra

Darbų tempas Kauno rajone nemažėja

Kauno rajone gimė 600-asis kūdikis – Arnas iš Noreikiškių

Gardūs kalakutienos kukuliukai kreminiame krapų padaže

Rusija perspėjo JAV dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Liepos 23-osios orai Kaune: debesuota diena su lietumi po pietų

Liepos 23-iosios horoskopas: trims ženklams – lemtingi sprendimai

Kauno „Žalgiriui“ papildomas milijonas 

Kasčiūnas parems apkaltą Žemaitaičiui

600-asis kūdikis Kauno rajone – Arnas iš Noreikiškių

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

2026-07-29

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

2026-07-28

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

2026-07-28

Kaune trūksta modernių biurų?

2026-07-28

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

2026-07-28

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

2026-07-28

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

2026-07-28

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

2026-07-28

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

2026-07-28

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

2026-07-28

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

2026-07-28

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

2026-07-28

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

2026-07-28

Emigrantai grįžta?

2026-07-28

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

2026-07-28

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

2026-07-28

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

2026-07-28

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

2026-07-28

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

2026-07-27

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

2026-07-27

DHL perka „Venipak“ 

2026-07-27

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

2026-07-27

Sostinė ruošiasi audrai

2026-07-27

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

2026-07-27

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

2026-07-27

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

2026-07-27

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

2026-07-27

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

2026-07-27

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

2026-07-27

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

2026-07-27

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos